[ Webhosting profitux.cz ]

Napište nám  Návštěvní kniha  O nás

Robinsonovi (2007)

 56% 
 68%

Dabing: Stephen J. Anderson, Angela Bassett, Jordan Fry, Tom Selleck

Režie/scénář: Stephen J. Anderson / Jon Bernstein, Michelle Bochner a další

Hudba: Danny Elfman      Délka: 90 min

Rozpočet/Zisk: $0 / $169 mil.

Jednoho dne se v daleké zemi za sedmero horami, sedmero řekami a jedním velikým oceánem (říkejme jí ve slangu Amerika) narodil film. Říkejme mu třeba Úžasňákovi. Rodiče byly z velmi bohaté rodiny a tak dostal od pixařích sudiček do vínku nejen dobrý příběh, ale i skvělou animaci a vtipy přes celou stopáž.

Ostatní filmy mu ve škole záviděly a snažily se dělat VŠE jako on, jen aby se mu přiblížily a v životě získaly stejné tržby. Jeho o 3 roky mladší spolužák z lavice, mladý Robinson, si nemohl nepovšimnout jeho půlmiliardového zisku v tvrdé západní měně a tak ho bez okolků kopíroval v poměru 1:1, až těsně před maturitou (vydáním) se lišil jen v závěrečných titulcích a jménech hlavních hrdinů...

Alespoň tak jsme si to všichni představovali po zhlédnutí prvních trailerů. Stejná karikovaná animace, stejná parodie na kult superhrdinů a opět zázračné děti, které během školní přestávky mezi excelováním v matice a excelováním v chemii ještě stihnou zachránit svět. Jak jinak než excelentně.

Ale nebojte, naštěstí není tak zle. Robinsonovi vyrůstali pod křídli mocného Disneyho, který jak známo taktéž není žádné ořezávátko. Přestože inspirace u Úžasňákových je opravdu zřejmá a připomene nám možná i další filmy (třeba Čapkovy Roboty od Blue Sky) , bylo by špatně říci, že je snímek jen ukázkou kopírovacího stroje Xerox...

Hlavní hrdina Lewis je takový průměrný sirotek. Má zcela nulové sportovní schopnosti, které jsou však vykompenzované těžce naddimenzovaným IQ, které mu stačí na to, stát se amatérským vynálezcem. Aby získal zpět svou rodinu, která ho zcela bez okolků odhodila, sestrojí stroj na čtení minulosti. To ho však vrhá do víru nečekaných událostí, kdy se krom budoucnosti a minulosti podívá i do velezajímavé současnosti a jen tak mimochodem se spřátelí se svým synem, matkou, ženou i potenciálním vrahem.

Hlavní předností filmu je především inteligentní příběh (alespoň na dětský animák :) a přestože na začátku je příval detailních informací spíše otravný, ve třetí čtvrtině filmu, kdy do sebe začne zapadat minulost a budoucnost jako dobře nabroušené dílky puzzlí firmy Ravensburger, konečně divák začne doceňovat Disneyho scénáristy.

Vtípky se zde nacházejí upravené pro věkovou skupinu obyvatel 11-15 let a většinou jsou předvídatelné asi jako výsledky stáje Toro Rosso ještě před vyjetím na trať . Dospělého však neurazí a občas dokonce i mile překvapí, jako například nečekaná spoušť narážek na Toma Sellecka.

Verdikt neboli srovnání s etalonem žánru - Kladivátorem :

Překvapivě dobré! Mediální antikampaň nás připravila na nejhorší, které se naštěstí nekoná. Jediné, co bych snímku vytknul jsou zbytečně natahované akční scény, které se zjevně snažily zachránit kraťoučkou stopáž. Kladivátor sice obsahuje větší množství celebrit, ale je pravda, že Tom Selleck je na druhou stranu těžký kalibr =)

© 2006 - 2016 SPAWEC, 10 years of premium quality soundtrack a movie rewies

Vyměňte si s námi ikonku | Zde můžete kliknout na odkaz, o němž už nikdo neví, kam vede

CZIN.euTOPlistPŘIHLÁŠENÍ

Nejste přihlášen/a
Jméno: Heslo: