[ Webhosting profitux.cz ]

Napište nám  Návštěvní kniha  O nás

Hledá se Nemo (2003)

 86% 
 82%

Dabing: Albert Brooks (Marlin), Ellen DeGeneres (Dory), Alexander Gould (Nemo), Willem Dafoe (Gill), Barry Humphries (Bruce)

Režie/scénář: Andrew Stanton, Lee Unkrich / Andrew Stanton, Bob Peterson, David Reynolds

Hudba: Thomas Newman      Délka: 100 min

Rozpočet/Zisk: $94 / $868 mil.

V roce 2003 řešila centrála mezinárodní pobřežní hlídky hned dva závažné případy. Za prvé jim přestali vysílat jejich oblíbený seriál a za druhé byla unesena v oblasti Karibiku dcera místního guvernéra Elizabeth Swannová. Zcela se zapomnělo na únos malé rybky jménem Nemo, jehož záchrana tak zůstala zcela na bedrech jeho otce ryby.

Nebohému zploditeli zbyla v ploutvích jediná indicie k záchraně syna v podobě potápěčských brýlí s únoscovým monogramem. Jaké však bylo překvapení všech, když se ukázalo, že onen monogram nepatří Jaroslavu Starkovi z Příbrami ale jakémusi P. Shermanovi ze Sidney. Bylo třeba jednat, nebylo zbytí, dvě malé rybky se musely vydat na širý oceán.

Zatímco kovář Will si to ale za záchranou své milé šinul v pořádné káře, tak naši žabernatí přátelé měli k dispozici pouze takové sporné vymoženosti jako Východoaustralský oceánský proud či velrybí taxislužbu, která naneštěstí funguje jako ta pražská – po nedobrovolném nástupu se automaticky uzamknou dveře, řidič stáhne neprůhlednou přepážku a taxametr připomíná kolotoč.

Merlinovi a jeho kamarádce Dory však nic jiného nezbývalo, pokud se chtěli s Nemem ještě někdy setkat (a oni moc chtěli). Při svém nekonečném putování potkávají mnoho podivných a nebezpečných tvorů – od podmořské miny až po nejobávanějšího dravce oceánů - žraloka. Jmenuje se Bruce (ovšem Willisovi mikrofón k ústům nepůjčili) a snaží se přestat se žraním ryb. Jeho heslo zní: „ryba je kámoš a ne žrádlo“. Ovšem ono se ukáže, jak málo stačí, aby jeho bohulibé přesvědčení přebily živočišné pudy. To se zkrátka vůbec nedá srovnat s železnou vůlí vegetariánů rodu homo sapiens, kteří dokáží stát před výlohou McDonald’s o hladu celé hodniny s kapsami nafutrovanými stravenkami a křupavého McBurgera si stejně nedají! Nebezpečí v oceánu však nemá jen zubatou podobu, a proto je nutné být stále ve střehu.

Malý Nemo zatím neskončil v žádné sardinkové konzervě, nýbrž v akvárku v zubní ordinaci. Jeho společníci se sice následkem dlouhého pobytu v uzavřeném prostoru chovají podivně, ale jinak jsou neškodní ba přímo přátelští (asi jako studenti průmyslových škol ve zdech jejich vzdělávacího ústavu). Hrozbou se zde stává spíše malá holčička, které vydrží libovolné zviřátko při životě jen den. Tamagoči dokonce dva. Podaří se Merlinovi a Dory Nema zachránit?

Nechci prozrazovat, ale pro slabší povahy připomínám, že jsme stále v žánru animovaného filmu, takže Alfred Hitchcock by si ani neškrtl. Celkově film neurazí, vizuálně dokonce nadchne. Ovšem od Pixaru zatím asi nejslabší scénář.

© 2006 - 2016 SPAWEC, 10 years of premium quality soundtrack a movie rewies

Vyměňte si s námi ikonku | Zde můžete kliknout na odkaz, o němž už nikdo neví, kam vede

CZIN.euTOPlistPŘIHLÁŠENÍ

Nejste přihlášen/a
Jméno: Heslo: