[ Webhosting profitux.cz ]

Napište nám  Návštěvní kniha  O nás

Kocour v botách (2011)

 68% 
 69%

Dabing: Antonio Banderas, Salma Hayek, Zach Galifianakis, Billy Bob Thornton, Guillermo del Toro

Režie/scénář: Chris Miller / Tom Wheeler, David H. Steinberg, Jon Zack

Hudba: Henry Jackman      Délka: 90 min

Rozpočet/Zisk: $130 / $507 mil.

Tvůrci legendárního Shreka se rozhodli bez ostychu vyždímat do sucha přebytečný komerční potenciál rezavého kočičího hrdiny Pusse, který se neochvějně zabudoval do zlobřího příběhu již od druhého dílu čtyřdílné "zelené" série. Tuto snahu v Dreamworks podtrhli vizuálně líbivým 3D kabátkem a tučným produkčním balíkem. Mňoukající rebel si na sebe bez potíží tryskem vydělal a zakrátko se začaly kapsy producentů plnit do vytoužených rozměrů. Diváci totiž na Pusse sedli jako včely na med.

Přitom nebylo ani nutné se při psaní scénáře nějak zvlášť zapotit, neb kostra příběhu je jednoduše vypůjčená z kalsické pohádky o Jackovi a kouzelném stonku fazole. K tomuto základu tvůrcům stačilo přidat osvědčený latinskoamerický šarm kočičího desperáda v podání Antonia Banderase a pár odvázaných fórků a potrhlých a nečekaných postav jako je vypočítavé mluvící vejce či závěrečné "monstum". Nejdůležitější ingrediencí úspěchu však v případě Pusse vždy byla a zůstane koncentrovaná roztomilost neodolatelného kočičího kukuče, stejně jako povšechná devadesátiminutová oslava těchto chlupatých, bez ustání vrnicích domácích mazlíčků se slabostí k pouštění chlupů na vašem oblíbeném gauči.

Kočky, mačky, macičky jsou opravdu všude, a k tomu jako by existoval jen jeden kocour na světě. Jako správný akční hrdina Puss dostává zkraje příběhu rovnocennou spoluhráčku něžného pohlaví a na druhé straně hluboké vrásky na čele v podobě znovu otevřené rány dávno přetrženého přátelství s kriminálně laděným vaječným kumpánem. Ti dva jako malí snili pod lípou o návštěvě zlaté husy a plánovali rovněž suvenýry na zpáteční cestu z jejího nebeského panství ve formě drahocenných vajec. Nyní po drahnu let mají reálnou šanci si již vyhaslý dětský sen konečně splnit prostřednictvím jak jinak než kradených kouzelných fazolí.

Trio dobrodruhů se tak bez zbytečných vytáček vrhá do víru nezvratných událostí, kterým nechybějí překvapivé zvraty okořeněné postranními úmysly. Přesvědčíme se tak na vlastní kůži, že život neusedlého kočičího lamače srdcí nebyl rozhodně nudný ani před setkáním se slovutným Shrekem. Myslím, že nudit se nebudete snad ani vy.

Hodnocení:

Verdikt: Film těží z charismatu roztomilého kočičího desperáda v podání Antonia Banderase. Ženský hlas jeho mňoukající společnice nepatří nikomu povolanějšímu než Salmě Hayek. K hvězdnému obsazení přidejte 3D vizuální provedení a akční spád a la Shrek s minimem vyloženě hluchých míst. S klidným svědomím mohu doporučit ke shlédnutí.

© 2006 - 2016 SPAWEC, 10 years of premium quality soundtrack a movie rewies

Vyměňte si s námi ikonku | Zde můžete kliknout na odkaz, o němž už nikdo neví, kam vede

CZIN.euTOPlistPŘIHLÁŠENÍ

Nejste přihlášen/a
Jméno: Heslo: