[ Webhosting profitux.cz ]

Napište nám  Návštěvní kniha  O nás

Madagaskar (2005)

 73% 
 67%

Dabing: Ben Stiller, Chris Rock, David Schwimmer, Jada Pinkett Smith, Sacha Baron Cohen

Režie/scénář: Eric Darnell, Tom McGrath / Mark Burton, Billy Frolick

Hudba: Hans Zimmer      Délka: 86 min

Rozpočet/Zisk: $75 / $532 mil.

Výborný to počin. Dle mého názoru nejlepší film, který měl tu čest vznikat na posvátné půdě animátorských šamanů v Dreamworks – není tak prvoplánovitý jako Shrek ani tak infantilní jako Příběh žraloka (jistě, ten je určen jiné věkové skupině, ale stejně si to neodpustím :o) . Kvalitu filmečku Za plotem už „ocenili“ mnohé recenze, proto zde již nebudu zbytečně kopat do mrtvoly. Madagaskar je však jiný. Ve všem jiný...

O nadprůměrné kvalitě příběhu celkem jasně svědčí, že jen několik měsíců po úspěchu Madagaskaru kanadské studio C.O.R.E. na trh vypustilo animák Divočina, který jistě jen náhodou měl takřka navlas stejný děj ... Inu, jak vidno, plagiátorství se zjevně neobjevuje jen v diplomových pracích studentů na humanitních fakultách prastarých středoevropských univerzit.

Má se to asi tak: Zvířátka v newyorském ZOO si žijí spokojený život, dokud to zebru Martyho nezačne táhnout na čerstvý vzduch, do přírody. Po úspěšném pláchnutí za svobodou ho jeho nejlepší přátelé (ve složení: lev, žirafa, hroch) nenechají na holičkách, jak by se to asi stalo v říši lidské, ale vydají se mu na pomoc. Začnou ho hledat a tím roztáčí spirálu šílených gagů, vtipů i šíleností.

Jak již název snímku napovídá, ocitne se ostrá čtyřka až na vzdáleném Madagaskaru, kde zůstanou až do svého vysvobození partou roztomilých tučňáčků. Nebo že by to nakonec dopadlo jinak? Raději nebudu prozrazovat, závěr je stejně strhující, jako třetí třetiny v holešovické Paegas Aréně...

Snímek dodržuje moderní trendy do puntíku, a tak autoři na způsob veverky v Době ledové či slimáků v Spláchnutém zakomponovali k hlavnímu příběhu ještě navíc paralelní linku, kterou zprostředkovávají výše zmiňovaní tučňáci. Nutno podotknout, že jejich etudy patří k tomu nejvtipnějšímu, co se plátně stihne objevit.

Animace si příliš nehraje na realitu a spíše se zvířátka snaží karikovat, což vzhledem k jejich šílenému počínání naprosto výborně koresponduje. Ale ani krásné obrázky na plátně se nevyrovnají špičkové hudbě (poloinstrumentální soundtrack k filmu nemá na svědomí nikdo menší než fenomenální Hanz „skládám-si-to-sám“ Zimmer) a luxusnímu dabingu, kde se nad chlupatým mikráčem sešli kapacity kalibru největšího - Ben Stiller, David Schwimmer či Sacha Baron Cohen.

Verdikt neboli srovnání s etalonem žánru - Kladivátorem :

Proti komedii z dílny Spawec Studios nasadil Dreamworks tu nejtěžší váhu a nutnou uznat, že v porovnání uspěje. Kvalita dabingu je ekvivalentní (tedy u obou snímků výtečná), ale v oblasti animace se u Američanů prokazuje dlouholetá zkušenost a sehranost jejich špičkového týmu. Jinak se snímky liší v zaměření na věk potenciálního diváka.

© 2006 - 2016 SPAWEC, 10 years of premium quality soundtrack a movie rewies

Vyměňte si s námi ikonku | Zde můžete kliknout na odkaz, o němž už nikdo neví, kam vede

CZIN.euTOPlistPŘIHLÁŠENÍ

Nejste přihlášen/a
Jméno: Heslo: