[ Webhosting profitux.cz ]

Napište nám  Návštěvní kniha  O nás

Kung fu panda (2008)

 77% 
 78%

Dabing: Jack Black (Po), Dustin Hoffman (Shifu), Angelina Jolie (Tygřice), Ian McShane (Tai Lung), Randall Duk Kim (Oogway), Jackie Chan (Opice), Lucy Liu (Zmije)

Režie/scénář: Mark Osborne, John Stevenson / Jonathan Aibel, Glenn Berger, Ethan Reiff, Cyrus Voris

Hudba: John Powell, Hans Zimmer      Délka: 92 min

Rozpočet/Zisk: $0 / $0 mil.

Na film KUNG FU PANDA jsem byla dost zvědavá, jelikož jména herců, kteří filmovým postavám propůjčili své hlasy a trošku i podoby (např: Angelina Jolie, Jack Black, Lucy Liu, Dastin Hoffman, Jackie Chan, a Ian McShane) ve spojení s podpisem studia Dreamworks, jehož vynikající animátoři mají na svědomí například Madagaskar a Shreka, slibují určitou úroveň.

Kung fu Panda vypráví příběh o obrovském, tlustém, nemotorném snílkovi pandovi, který se jmenuje PO a pro jídlo by udělal úplně všechno. Jeho otec pelikán (ne nedělám si legraci a na hodinách přírodopisu jsem také nechyběla :)) je majitelem malé, ale přesto nejlepší nudlové restaurace. Jeho snem je, že jeho syn po něm převezme živnost, kdežto Po sní o kariéře Kung fu bojovníka, který bude ochraňovat celé údolí. Tahle Poova představa se vám bude už od začátku asi zdát dost legrační, postupem času, kdy se PO dostává do paláce Jade, ale pochopíte, že nic není nemožné, že síla vůle může překonat i největší překážky a odmítavé postoje okolí. A to je vlastně poselství celého filmu.

Grafika a animace se jako vždy u Dreamworks nedá ohodnotit jinak než známkou jedna. Propracované prostředí Číny, ve kterém se příběh odehrává, je autentické a díky výbornému nápadu režisérů konzultovat architekturu i naprosté detaily s odborníky na čínské prostředí by Vám asi trvalo docela dlouho nějakou tu chybku objevit (nám se to nepovedlo). Úžasně propracované detaily postav Zuřivé pětky – tygřice, opice, kudlanky, zmije a jestřába, jsou obrazem jejich stvořitelů, ale i těch, kdo jim vdechli svými hlasy život. Aby animátoři lépe poznali pohyby při kug fu a dokázali postavy dokonale přizpůsobit, strávili celý den s kungu fu mistry a seznamovali se s tímto zajímavým bojovým uměním.

Výsledkem je nejen dokonalá animace pohybů, ale také mnoho namožených a bolavých těl :). Avšak nejen animátoři se do svých postav dokonale vžili, nejpropracovanější postavě (a to jak animátorsky tak i příběhem) mistru Shifuovi vdýchl život Dustin Hoffman, který se také (stejně jako ostatní) podílel na jeho konečné animaci a prosadil si, že Shifu bude mít malý krásný a něžný nosík, protože on sám je na svůj nos velmi citlivý :) (po zhlédnutí myslím, že mu tento malý rozmar odpustíme, protože Shifu je opravdu roztomilý).

Hodnocení:

Verdikt: Kung fu panda je film pro celou rodinu, pokud očekáváte propracovaný nebo dokonce originální děj budete zklamaní, tenhle příběh se občas potácí na vykrádání jiných již proslulých dílek (objevily jsme Matrix, Garfielda, Shreka) pokud, ale jdete na film, při kterém si chcete odpočinout, zasmát se a Vašim dětem ukázat, že mohou dokázat vše, čemu věří, (samozřejmě pokud proto něco udělají) pak je Kung fu panda filmem přímo pro vás.

© 2006 - 2016 SPAWEC, 10 years of premium quality soundtrack a movie rewies

Vyměňte si s námi ikonku | Zde můžete kliknout na odkaz, o němž už nikdo neví, kam vede

CZIN.euTOPlistPŘIHLÁŠENÍ

Nejste přihlášen/a
Jméno: Heslo: