[ Webhosting profitux.cz ]

Napište nám  Návštěvní kniha  O nás

Madagaskar 2 (2008)

 70% 
 70%

Dabing: Ben Stiller (Alex), Chris Rock (Marty), David Schwimmer (Melman), Jada Pinkett Smith (Gloria), Sacha Baron Cohen (Julien), Andy Richter (Mort)

Režie/scénář: Eric Darnell, Tom McGrath / Mark Burton, Billy Frolick, Eric Darnell a Tom McGrath

Hudba: Hans Zimmer      Délka: 89 min

Rozpočet/Zisk: $155 / $0 mil.

Známá parta z jedničky ve složení lev Alex, zebra Marty, hrošice Gloria a žirafák Melman se po třech letech vrací! Tentokrát si to namíří z Madagaskaru letecky přímo na africký kontinent. Tam již na každého z našich hrdinů čeká vlastní příběh, který mu osud přichystal.

    

Ač tento animák objektivně nedosahuje téměř žádné umělecké hodnoty, přistihl jsem se, jak jeho zhlédnutí doporučuju kudy chodím. Proč? Prostě tak koncentrované množství potrhlých fórků na metr čtvereční vykouzlí úsměv i na tváři skály. Takže pokud se chcete jít do kina zbavit špatné nálady, je pro vás Madagaskar 2 jasná volba.

O čem ale nesmíte přemýšlet? O tom, že film je vlastně v jádru jen jakýmsi polotovarem splácaným z vtipných scének a ujetých gagů, které se snaží pohromadě udržet pouze žalostně trapná dějová linka plná klišé. Snímek je upřímnou snahou tvůrců diváka pobavit, a to bez nároků na nějaký smysluplnější dojem. Ale ne že by se nic nedělo, naopak – všude je vidět přehršel nápadů, které se snažili autoři nacpat do divácky přijatelné stopáže hodiny a půl. Snímek má proto velmi rychlé tempo a srší energií ve stylu šoumena Dana Nekonečného.

    

Na plátně se nám rozvine hned kvarteto dějových linií, kopírujících osudy každého ze čtyř hlavních hrdinů. Jasně nejhorší, ale bohužel také hlavní dějovou linií je příběh lva Alexe. Patosem nabitý příběh o návratu ztraceného syna očividně vykrádá Lvího krále (1994) a nabízí pouze záplavu moralizujícího tlachání. Ostatní linie ale naštěstí už stojí za to. Ať už jsou to velevtipné hroší námluvy či líčení Martyho nelehkosti bytí uprostřed konformního zebřího stáda, kde jeho individualita nedostává potřebný prostor (a to na začátku vykřikoval: „vždycky jsem si přál být členem stáda!“. Ani osudy žirafáka Melmana coby novopečeného šamana-lékaře nejsou nezajímavé, zvlášť když film ozvláštní o milostnou linku.

Tradiční oporou Madagaskaru je vykutálená parta tučňáků, rozdováděný soundtrack a davové scény. Co mi naopak poněkud kazí výsledný dojem je karate babička, jejíž nasazení do akce je velmi kontroverzní. Místy je neuvěřitelně trapná, jindy dokáže rozesmát i ona. Něco podobného jsme mohli sledovat už v o třídu horší Karcoolce (2005), kde tamější babička jezdila na snowboardu. Madagaskaří babička pro změnu mlátí zvířátka a „srandovně“ chodí. Její závěrečná nakládačka hlavnímu záporákovi je ale výborná.

Hodnocení: 4/5

Verdikt: Podobně jako někteří pijáci v oddělení s vodkou, tak i někteří filmoví diváci hledají vysoce koncentrovanou zábavu. Madagaskar 2 vám ji dokáže poskytnout, ovšem z hrdla se vám kromě smíchu bude drát také okřídlená věta: „to je vážně blbost!“

© 2006 - 2016 SPAWEC, 10 years of premium quality soundtrack a movie rewies

Vyměňte si s námi ikonku | Zde můžete kliknout na odkaz, o němž už nikdo neví, kam vede

CZIN.euTOPlistPŘIHLÁŠENÍ

Nejste přihlášen/a
Jméno: Heslo: