[ Webhosting profitux.cz ]

Napište nám  Návštěvní kniha  O nás

Krátké animované filmy

Vítejte v nejdynamičtější sekci Spawce, která mu začne udávat nový směr! Žánr krátkého animovaného filmu se celosvětově neustále rozvíjí a je stále oblíbenější. Nabízíme vám zde možnost filmy zhlédnout a také se vyjadřujeme k jejich kvalitě.

Nově přidané krátké animáky a jejich hodnocení:
Viliam

7 min., Slovensko 2009

 

Snímek od našich východních sousedů se ve světě líbí. Dokládají to četná ocenění z mnoha festivalů, kde byl promítán. Osobou, která je pod umělecké dílko nejvýrazněji podepsána, je Veronika Obertová, coby režisérka a navíc jedna ze dvou spoluautorek animace. Tím se dostáváme k hlavnímu faktoru, který zřejmě rozdělí publikum ve dví na část, které se díky své originalitě a řemeslné zručnosti bude animace zamlouvat, a na druhou, které bude sice rovněž připadat zajímavá a experimentální, ovšem především SILNĚ nepříjemná. A to výhradně kvůli animaci lidských postav, která je svým provedením až "nechutná" a já se přes ní nedokážu přenést.

Povedla se alespoň hudba a příjemný hlas vypravěče je takovou náplastí na vylepšení rozpačité atmosféry ze strašidelné animace. Silnou stránkou v mých očích zůstal samotný příběh, opět značně netradiční. Líbil se mi především díky pointě, i když její idea myslím již byla k vidění v určité obdobě jinde a dříve. Autorka snímkem absolvovala VŠ uměleckého směru, čemuž odpovídá bohužel i jistý akademicky "sterilní" styl zpracování jak po grafické, tak obsahové stránce. Je to animák sloužící k zamyšlení, nikoliv k zábavě v tom pravém slova smyslu. Proto pouze 30% [Vložil Ywec, 12.2.2012]


© 2006 - 2016 SPAWEC, 10 years of premium quality soundtrack a movie rewies

Vyměňte si s námi ikonku | Zde můžete kliknout na odkaz, o němž už nikdo neví, kam vede

CZIN.euTOPlistPŘIHLÁŠENÍ

Nejste přihlášen/a
Jméno: Heslo: