[ Webhosting profitux.cz ]

Napište nám  Návštěvní kniha  O nás

Soundtracky

Soundtracky podle názvu:
Nové přírůstky

Fury

přidáno

31.01.2016


Bridge of Spies
Eight

přidáno

31.01.2016


The Hateful
Eight

přidáno

31.01.2016


Martian, The

přidáno

30.01.2016

Rango
  
Skladatelé: Hans Zimmer

Pakliže si po úvodní líné skladbě Welcome Amigo plné otřesného mexikánského akcentu s obavami říkáte, cože se to vlastně chystáte dneska poslouchat, pak si stačí počkat hned na druhý track Rango Suite s pro album výjimečnou délkou téměř šesti minut. Ten je totiž natolik chytlavý, že jakékoliv mráčky nedůvěry snadno a rychle rozptýlí. Jedná se o ústřední motiv soundtracku v celé své koncentrované parádě. Musel jsem si ho pustit hned dvakrát, než jsem se dokázal posunout dál. Je z něj chvílemi poznat určitý styl, kterému Hans zůstával věrný při práci na obou Sherlocích, ale tento šmak bude v průběhu alba zcela přebit vůní špagety-westernů a překrásné hudby velikána světového filmu Ennia Moriconneho.

 

Třetí (kvůli krátké délce) a čtvrtý track (kvůli zběsilosti) klidně přeskočte. Pátý (Welcome to Dirt) navodí příjemnou leč kratinkou (necelá minutka) atmosféru brnkajícího bendža. Vůbec stopáž kolem jedné minuty je pro většinu z dvaceti tracků typická. Šestý (Name's Rango) kopíruje ústřední motiv s vloženými replikami mexikánců. Sedmý (Lizard For Lunch) začne svěžími středoamerickými rytmi s téměř tyrolským jódlováním. Osmý je jen krátké mluvené slovo. Devátou, na dosavadní poměry delší skladbou Underground (3:18), se přehoupneme do druhé poloviny alba.

 

Desítka (We Ride, Really!) Již neskrývaně pracuje se známými western motivy (např. Bernsteinovými Sedmi statečnými), bohužel opět jen velmi krátce (0:50). Jedenáctka v tomto trendu pokračuje a je tak dalším minutovým skvěle melodickým trackem. A přichází 12. skladba a s ní známý Ride Of The Valkyries v bendžo kabátku následovaný v závěsu Na krásném modrém Dunaji od Strausse syna. Třináctku přeskočte (nebo si ji klidně pusťte a užijte si dabing animáčů se 150% nasazením) a vrhněte se rovnýma nohama do víru krásné 14. Rango Returns (očividně, nebo spíš uchoslyšně těžící z Zimmerovy dřívější skladby Parlay z třetích Pirátů z Karibiku).

 

Zimmer přitom nevykrádá, ale tvoří, i když se nebojí zapojit prvky ze skladatelské legendy Ennia Moriconneho, což je dle samotného německého harcovníka pocta tomuto velikánovi především westernové hudby. Patnáctka je kraťoučká operetní vložka. A už je tu zázrak, resp. napjatý track č. 16 It's A Miracle (1:57) a po něm zasloužená „vypravěčská“ oddechovka č. 17. Další kratičká osmnáctá skladba The Sunset Shot v úvodu opět patří Moriconnemu, pak už je zas Zimmerova. Při začátku devatenáctky Walk Don't Rango (2:47) jsem si myslel, že tam snad Zimmer napálí Miserlou známou z Pulp Fiction, a taky že jo, nepřeslechnutelné prvky tam tedy rozhodně jsou. No a to už jsme na konci a na počest chrabrého chameleona přichází další trumpeta v Rango Theme Song s netradičně delší stopáží půl druhé minuty. Rango i jeho soundtrack si respekt zaslouží.

  • Tracklist:

© 2006 - 2016 SPAWEC, 10 years of premium quality soundtrack a movie rewies

Vyměňte si s námi ikonku | Zde můžete kliknout na odkaz, o němž už nikdo neví, kam vede

CZIN.euTOPlistPŘIHLÁŠENÍ

Nejste přihlášen/a
Jméno: Heslo: